10 / 12 / 2019 11:26

Dāvanu un preču iegāde interetā - tas ir ļoti ērti, viegli un nav pat jāiziet no mājas. Vēl jo patīkamāk tas ir pirmssvētku periodā, kad veikalos ir pilns ar cilvēkiem, kas izķer visu pēc kārtas. Viss, kas nepieciešams online šopingam - dīvāns, tēja ar citronu, internets un bankas karte. Bet kā neiekrist krāpnieku tīklos?

Omniva Latvija sadarbībā ar Swedbank un interneta veikalu Xnet, veica eksperimentu kompānijas #PatiesiViltots ietvaros.

Nedēļas laikā vairāk nekā 9200 Latvijas iedzīvotāju ienāca viltus interneta veikalā -> superatlaides.lv, kurš sevī ietver daudz krāpšanas pazīmju un gandrīz 10% patērētāju vēlējās veikt tajā pirkumus, pakļaujot sevi riskam tikt apkrāptam.

Pirms iepirkšanās internetā ir vērts atcerēties dažus ieteikumus. Tad Jūs noteikti nevarēs apmānīt krāpnieki un viltus interneta veikali:

1. Izvēlaties pazīstamus interneta veikalus! Ja rada šaubas, labāk neriskēt!

2. Neticiet superlētajiem piedāvājumiem! Uz pusi lētāk nekā citos pazīstamos veikalos? Neuzķerieties, tie ir meli. Tā nemēdz būt!

3. Pārbaudiet, vai veikalam ir SSL sertifikāts - atslēgas simbols adresāta laukā interneta vietnē, meklētājā. Uzklikšķinot uz tā, var redzēt, vai sertifikāts ir derīgs. Tas ir svarīgi, ja vēlaties uzticēt savus datus, savu naudu, apmaksājot preci online un nevēlaties, lai šo informāciju saņem citi.

4. Pārbaudiet atsauksmes par veikalu!

5. Pārbaudiet veikala vēsturi! Apskatiet vietnes vēsturi archive.org.

6. Pārbaudiet, kādas apmaksas iespējas piedāvā veikals! Ja tikai bankas pārskaitījums, esiet uzmanīgi!

7. Ieviesiet atsevišķu bankas karti interneta šopingam! Jūsu bankas konts būs drošībā. Pat ja Jūs, neuzmanības dēļ, uzrādīsiet savus datus, kur nevajag.

Bestsender.lv komanda novēl Jums veiksmīgus un drošus pirkumus!